Kitaptan Sanattan

‘Damadım Olur musun?’ oyununa büyük ilgi!

Tiyatro Kedi yapımı olan ‘Damadım Olur musun?’ Tiyatro oyununun galasına tiyatronun usta isimleri, sanat, müzik ve moda dünyasından büyük ilgi.

Tiyatro Kedi yapımı olan oyunun, Genel Sanat Yönetmenliğini usta oyuncu Hakan Altıner, yönetmenliğini genç ve başarılı bir isim olan Damla Cercisoğlu yapıyor.

Trump Towers Kültür ve Gösteri Merkezinde gerçekleşen oyunun galasına Haldun Dormen, Suna Keskin, Göksel Kortay, Melih Çardak, Binnaz Ergin, Nedret Güvenç, Gencay Gürün, Aydan Şener, Tuna Arman, Uğurkan Erez, Necmi Yapıcı, Kemal Başaran, Attila Atasoy, Aysun-Ali Kocatepe, Sabri Özmener, Özgür Efe Özyeşilpınar, Burçin Orhon, Mehmet Çepiç, Aslı Kökçe, Özgür Özgülgün, Özden Özgürdal gibi birçok isim katıldı.

Oyunun sonunda Tiyatro Kedi yapım adına Genel Sanat Yönetmeni Hakan Altıner, oyunu ve oyuncuları anlattı ve teşekkürlerini sundu:

Oyun Hakkında:

İki perdelik komedi olan tiyatro oyunu, başrollerini Robert De Niro ve Dustin Hoffman’ın paylaştıkları 2000 Yılı yapımı “Meet the Parents / Çılgın Dünürler” filminin uyarlaması “Damadım Olur Musun?” tipik bir Türk aile komedisi olarak yeniden yazıldı. Oyun 12 Kasım’dan itibaren sahnelerde.

Birbirini çok seven Mert ve Ayşegül evlenmeye karar verirler. Aileler için tanışma vakti ise Ayşegül’ün babası olan Mümtaz Bey’in daveti ile gelmiştir. Mümtaz Bey, eşi Feride’nin aksine ön yargılıdır ve kızını Mert’e vermemeye adeta yemin etmiştir. Oldukça disiplinli ve katı bir tutum içinde olan Mümtaz Bey, Mert’in ebeveynleri Mükerrem ve Fikret’in aşırı samimi ve marjinal tavırları ile mücadele etmeye başlar. Mert ve ailesinin şiirler, danslar ve evlilik terapisi armağanlarına, Mümtaz Bey yalan testleri, gizli kameralar ve dedektiflik faaliyetleri  ile karşılık verir.

Oyun Kadrosu:

Uyarlayan: Efe Yeşilay, Yöneten: Damla Cercisoğlu, Yönetmen Yardımcısı: Anıl Yülek, Dekor-Tasarım: Tülin Pural, Işık ve Ses Tasarım: Özgür Kaan Pural, Kostüm Tasarım: Kübra Madak, Afiş Tasarım: Ufuk Serbest, Reji Asistanı: İrem Uğural, Genel Sanat Yönetmeni: Hakan Altıner

Mümtaz Kadri Mülayim: Nuri Gökaşan, Feride Mülayim: İpek Tenolcay, Ayşegül Mülayim: İlkyaz Kocatepe, Mert Rahmi Becerir: Berkay Şanveren, Fikret Becerir: Ayşe Erbulak, Mükerrem Becerir: Özdemir Çiftçioğlu

Haber Fotoğraf: Nasuh Bektaş