Nurseli İdiz İle Dualar Kalıcıdır Beylikdüzü'ndeydi

Nurseli İdiz İle Dualar Kalıcıdır Beylikdüzü'ndeydi

Dualar Kalıcıdır” adlı tiyatro oyunu usta oyuncu Nurseli İdiz ve kızı Elif İdiz’in performanslarıyla Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Bir Orta Avrupa ülkesinde hayatları tamamen farklı kuşaktan iki insanın birbiriyle tesadüf tanışmasının konu edildiği oyun yoğun ilgi gördü.

Tuna Kiremitçi’nin ses getiren romanından Hakan Altıner’in uyarlamasıyla sahnelenen tiyatro oyunu “Dualar Kalıcıdır” Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Ünlü oyuncu Nurseli İdiz’in kızı Elif İdiz ile sahnelediği oyun, izleyenlerin maneviyatına dokundu. 

İki Farklı Kuşak Anlatıldı

İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınmış ve Türkçe öğrenmiş Rosella Gallante ile genç bir kız olan Pelin’in hayatları umulmadık bir Orta Avrupa şehrinde kesişir. İki farklı kadın ve iki farklı kuşağın karşılaşmasını anlatan hikaye, her şey geçer gider ama edilen dualar kalıcıdır mesajını verdi. 

Usta Oyuncuya Çiçek Takdim Edildi

Performansları büyük beğeni toplayan anne-kız sanatçılara teşekkür eden ve çiçek takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkan Danışmanı ve Kültür Sanat Koordinatörü Erhan Bayladı, oyuncuların Beylikdüzü’nde olmalarından herkesin çok memnun olduğunu belirtti.